Dell, teknoloji ve geri dönüşüm ile doğaya sahip çıkıyor

Dell, teknoloji ve geri dönüşüm ile doğaya sahip çıkıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan evde kal döneminin birçok çevresel etkisi görülmesiyle, harekete geçen Dell Technologies, Intel iş birliğiyle destekledikleri sosyal girişim Ecording ile teknolojiden yardım alarak, sosyal izolasyonun desteklenmesi ve insanları evde kalmaya teşvik etmek amacı ile sosyal medya üzerinden #EvdeKalOrmanı etiketiyle yapılan her paylaşım için bir tohum topu atacak.

Geliştirilen ecoDrone adlı insansız hava aracı, ağaçlandırmaya hızlı ve teknolojik bir alternatif oluşturuyor. Gövdesinde bir depo ve tohum topu atıcısının bulunan, her uçuşunda 15 dakika havada kalan ve 2 hektarlık alana, öngörülen sıklıkta ve sürede 2500 tohum topu atışı gerçekleştirebilen ecoDrone’lar, ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştirebiliyor.

Projeye, önümüzdeki günlerde satışa çıkacak olan tüm Dell ürünlerinin ambalajında yer alacak olan QR kodlu etiketler ile EvdeKal ormanına tohum atışı yapılmasıyla devam edilecek. Üzerinde EvdeKal ormanının etiketi olan ürünlerden satın alan kişiler, bu kodları okutarak kampanyaya dahil olabilecekler.